Гаряча лінія для громадян з порушенням слуху:

Зателефонувати зараз
Урядова “гаряча лінія” 1545(webcall)
Пн-Чт 9:00 – 18:00, Пт 9:00 – 16:45

Відбувся навчальний тренінг для працівників «гарячої лінії» 1547

02 лютого цього року відбувся тренінг для працівників «гарячої лінії» 1547 з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей, що функціонує на базі Урядового контактного центру.

Тренінг під назвою «Протидія торгівлі людьми. Особливості роботи гарячої лінії. Виявлення та перенаправлення осіб, які постраждали від торгівлі людьми» організований Міжнародною організацією з міграції в Україні. Тема тренінгу непроста та є актуальною в умовах воєнного стану.

Торгівля людьми – здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

Жінки та діти, які змушені зараз покинути Україну через військову агресію рф та прямують до сусідніх країн, стикаються з ризиками торгівлі людьми. Водночас чоловіки, що залишаються всередині країни, також можуть стати постраждалими особами від торгівлі людьми. Втрата роботи і доходу внаслідок війни, обмежені можливості забезпечити головні потреби внутрішньо переміщених осіб, біженців та постраждалого від війни населення призводять до зростання ризиків. Тож, виникла потреба у проведенні зазначеного навчання щодо протидії торгівлі людьми.

Під час тренінгу були розглянуті такі питання:

-причини та мотиви торгівлі людьми;

-національні дослідження щодо уразливості населення до торгівлі людьми та експлуатації в умовах війни;

-торгівля людьми, експлуатація та ҐЗН, причини, наслідки;

-ідентифікація, основні ознаки, на які потрібно звернути увагу;

-основні правила та принципи проведення телефонного консультування постраждалих осіб.

Також консультанти «гарячої лінії» 1547 отримали методичні рекомендації щодо застосування індикаторів для виявлення осіб, в тому числі дітей, іноземців, внутрішньо переміщених осіб, які постраждали від торгівлі людьми – ці та інші теми колективно обговорювались на практичних заняттях.

По завершенню заходу учасники підвищили рівень своєї обізнаності, сформували навички ідентифікації імовірно постраждалих від торгівлі людьми. Опрацювали законодавство та механізм реагування, взаємодії суб’єктів.