Платформа «Єдиний голос» – великий освітній майданчик для удосконалення комунікацій

17 травня 2019 року в Києві стартував  Третій Всеукраїнський форум фахівців у сфері урядових комунікацій. Захід відбувся напередодні 3 – ї річниці створення урядової комунікаційної платформи «Єдиний голос».

На Третій форум запрошені в якості спікерів більше 30 кращих професіоналів з Федеративної Республіки Німеччина, Європейського Союзу, Великобританії, вітчизняних фахівців у сфері PR, дизайну, представники державних структур, які відповідають за питання комунікацій.

Відкриваючи зібрання, модератор форуму – радник Прем’єр-міністра України Дмитро Столярчук, передав вітання учасникам від Глави Уряду Володимира Гройсмана, який передав у подарунок книгу Кріса Андерса, яку отримає після завершення форуму автор найкращого посту у соціальних мережах про захід. Дмитро Столярчук зазначив, що відкритість Уряду, його взаємодія з громадськістю – це частина реформ.

«Ми вчимося говорити єдиною мовою», – наголосив Державний секретар Кабінету Міністрів Володимир Бондаренко. Також він запросив молодих, енергійних людей на нову державну службу, інформацію про яку можна отримати, зокрема, звернувшись на «гарячу лінію» для кандидатів на посади фахівців з питань реформ (044) 284-19-64.

Хюг Мінгареллі – Голова Представництва Європейського Союзу в Україні зазначив, що Україна заплатили величезну ціну за європейський вибір. Він поділився досвідом ефективних європейських комунікацій, акцентувавши увагу на тому, що у ЄС розширюють механізми для протидії інформаційним загрозам. Джудіт Гоф – Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії в Україні впевнена у незворотності позитивних змін в Україні. Про це вона заявила під час доповіді, наголосивши на тому, що Україні  потрібно розповідати про свої успіхи, реформи, зміни.

Німецьким досвідом побудови урядових комунікацій поділився Штеффен Зайберт – речник Уряду Німеччини. Він також висловив захоплення боротьбою України за свою свободу. Цікавою була промова керівника проекту ЄС «EU 4 PR» Угіс Сікс, який на прикладі наочно довів, як треба розмовляти з аудиторією. Коли він розповів дочці, в чому полягає його професія, вона вигукнула: «Мій батько король, тому що він їздить по різних країнах!».

Мабуть, нікого не залишили байдужими кейси Ярослави Гресь – співзасновниці агенції Gres Todorchuk PR, особливо про Голодомор в Україні.

Про комунікації у сфері електронного урядування на Форумі розповідали Олександр Риженко – Голова Державного агентства з питань електронного урядування, Катерина Копчук – менеджер з комунікацій Фонду Східна Європа, Марта Єременко – керівник комунікацій проекту USAID «Підтримка організацій – лідерів у протидії корупції в Україні «Взаємодія», інші представники проектів USAID.

У Форумі взяли участь директор Урядового контактного центру Ольга Холомєєва та перший заступник директора Олена Антоненко.

Захід продовжиться 18 травня. Учасників чекають креативні виступи на теми: «Кіно як комунікація», «Робота з лідерами громадських думок. Яким чином подолати бар’єр дефіциту довіри?», «Як нові технології змінюють TV-новини» та багато інших цікавих комунікацій на платформі «Єдиний голос».

Директор Урядового контактного центру Ольга Холомєєва та перший заступник директора Олена Антоненко – учасники Третього Всеукраїнського форуму фахівців у сфері урядових комунікацій