Гаряча лінія для громадян з порушенням слуху:

Зателефонувати зараз
Урядова “гаряча лінія” 1545(webcall)
Пн-Чт 9:00 – 18:00, Пт 9:00 – 16:45

Підтримка осіб, постраждалих від насильства під час війни

Численні факти достовірних звинувачень російських окупантів у насильстві проти мирних громадян, зґвалтуванні та сексуальному насильстві, скоєних під час російської збройної агресії в Україну, викликають гнів і занепокоєння станом постраждалих. Такі жахливі злочини можуть мати руйнівний вплив на фізичне та психічне здоров’я жертв. Тому міжнародна спільнота разом з українською владою та громадськими організаціями працюють над тим, аби доступ до медичної допомоги для жерств насильства охоплював також психічне здоров’я, адаптоване до потреб жінок, які пережили травми та гендерно зумовлене насильство під час війни.  

Завдяки Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) та за підтримки уряду Великої Британії в Україні проводиться інформаційна кампанія «Розірви коло» – це частина масштабної програми UNFPA із протидії та запобігання домашнього та/і гендерно зумовленого насильства в Україні.

31 травня 2022 року розпочала роботу онлайн-платформа з надання спеціалізованої психотерапевтичної підтримки особам, які зазнали насильства, в тому числі сексуального насильства, пов’язаного з війною.

 Онлайн-платформа «Аврора» має на меті забезпечити доступ постраждалих від насильства до якісної дистанційної допомоги у будь-якому куточку України, включаючи тимчасово окуповані території, та за кордоном. На платформі постраждалі можуть отримувати комплексну підтримку психотерапевтів для подолання травматичного досвіду, відновлення емоційної рівноваги і внутрішнього ресурсу для відбудови життя.

Крім того, вони можуть звернутися за консультацією до медичних фахівців для вирішення нагальних питань збереження здоров’я, зокрема репродуктивного, а також отримати професійну допомогу юристів.

Усі послуги надаються конфіденційно та анонімно з дотриманням високих професійних етичних стандартів. Користувачі платформи можуть обрати фахівця(чиню), який(яка) забезпечуватиме тривалий супровід і керування випадком для уникнення повторної травматизації постраждалих і посилення ефективності наданої допомоги.

Звернутися за безкоштовною підтримкою можуть усі, незалежно від статі та віку: жінки, дівчата, чоловіки і хлопці, які зазнали насильства. Для отримання індивідуальної спеціалізованої допомоги достатньо лише заповнити анонімну форму на сайті «Розірви коло» у розділі Психотерапевтична допомога: https://rozirvykolo.org/mental-support/

Онлайн-платформа «Аврора» створена UNFPA за сприяння Офісу Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та підтримки Уряду Великої Британії.

За задумом організаторів, онлайн-платформа з надання психотерапевтичної підтримки є однією з ланок системи допомоги постраждалим від насильства, зокрема сексуального насильства, пов’язаного з війною. Спільно з Урядом України, за підтримки урядів Великої Британії, Канади, Естонії, Швеції та ЄС Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) розвиває мережу спеціалізованих соціально-психологічних, медичних і правових послуг для українців і українок, які зазнали насильства.

Урядовий контактний центр (Центр) плідно співпрацює з Представництвом Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні в частині забезпечення функціонування на базі Центру «гарячої лінії» протидії торгівлі людьми та домашньому насильству (за номером 1547).