Гаряча лінія для громадян з порушенням слуху:

Зателефонувати зараз
Урядова “гаряча лінія” 1545(webcall)
Пн-Чт 9:00 – 18:00, Пт 9:00 – 16:45

Діємо на користь постраждалих

З нагоди Міжнародного дня боротьби із сексуальним насильством в умовах конфлікту, що відзначається щороку 19 червня відбувся захід за підтримки Першої леді Олени Зеленської та організований за ініціативи Офісу Віцепрем’єрки, Урядової уповноваженої з питань гендерної політики, за підтримки Фонду Народонаселення ООН в Україні – UNFPA Ukraine, UN Women Ukraine / ООН Жінки в Україні, ГО UA Exsperts, проєкту ResponseAndPrevention.

Сексуальне насильство пов’язане з війною — злочин, якого не повинно бути в українському суспільстві, про це в один голос заявили учасники заходу, а саме:

Перша леді, Олена Зеленська;

Віцепрем’єр-міністерка з європейської та євроатлантичної інтеграції, Ольга Стефанішина;

Генеральний прокурор України, Андрій Костін;

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, Дмитро Лубінець;

Спецпредставниця Генсекретаря ООН, Pramila Patten;

Спеціальний представник Прем’єр-міністра Великої Британії з питань запобігання сексуальному насильству, Lord Tariq Ahmad of Wimbledon;

Виконавча директорка, Global Survivors Fund, Esther Dingemans;

Міністри та представники міністерств України, органів виконавчої влади та державних інституцій дотичних до обговорюваного питання;

Народні депутати;

Представники міжнародних гуманітарних організацій та українських громадських об’єднань.

В рамках заходу говорили про те, що справедливість, тобто покарання російських злочинців, потрібна не лише постраждалим. Вона потрібна, щоб подібне не повторилося ніде. Ось чому трибунал щодо російських злочинів повинен бути не локальний, а міжнародним! А для того, щоб справедливість перемогла, щоб люди свідчили, довірили слідчим свої історії, держава повинна максимально підтримати постраждалих. Забезпечити їм головне – повагу, безпеку  і чітке розуміння, що постраждала особа ніколи не є винною.

Постраждалі мають знати: держава – на їхньому боці, міжнародне право та вільний світ – на їхньому боці. І міжнародний – не локальний – трибунал обов’язково покарає кривдників.