- Пошук
- Питання земельної реформи
- Субсидії
- Питання учасників АТО/ООС
- Соціальний захист населення
- Житлово-комунальне господарство
- Внутрішньо переміщені особи (ВПО)
- Фінансова політика
- Оплата праці
- Освіта
- Охорона здоров'я
- Пенсійне забезпечення
- Державна підтримка сільського господарства: урядові програми 2019 року
Правила виписування рецептів на лікарські засоби, затверджені наказом МОЗ України від 19 липня 2005 № 360 «Про затвердження Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення, Порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів, Інструкції про порядок зберігання, обліку та знищення рецептурних бланків» (зі змінами).
Урядом заплановано розширити перелік лікарських засобів вартість яких підлягає відшкодуванню.
Наказом МОЗ України від 16.02.2017 № 153 вносяться зміни до Правил виписування рецептів на лікарські засоби, затверджені наказом МОЗ України від 19 липня 2005 № 360 «Про затвердження Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення, Порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів, Інструкції про порядок зберігання, обліку та знищення рецептурних бланків» . Згідно зі змінами у рецептах латинською мовою зазначають:
• назву лікарського засобу, а саме: міжнародну непатентовану назву, торгову назву у випадках, визначених Правилами;
• назву формоутворювальних та коригуючих речовин;
• склад лікарського засобу, лікарську форму;
• звернення лікаря до фармацевтичного працівника про виготовлення та видачу ліків.
Використання латинських скорочень дозволяється тільки відповідно до прийнятих у медичній і фармацевтичній практиці (додаток 3 до Правил).
Забороняється скорочення близьких за найменуванням інгредієнтів, що може призвести до плутанини стосовно того, який лікарський засіб виписано.
Торгова назва зазначається, якщо:
• препарат не має міжнародної непатентованої назви;
• належить до лікарських засобів біологічного походження, подібних біологічних препаратів (біосимілярів);
• підлягає предметно-кількісному обліку;
• відпускається на пільгових умовах чи безоплатно, крім препаратів за переліком МНН лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, згідно з додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 09.11.2016 № 863 «Про запровадження відшкодування вартості лікарських засобів».